Kaip būti Paleo?

Tai patiks visiems, kas nori suplonėti nesilaikant drastiškų dietų. Šiai dietai neprieštarauja nei dietologai, nei mokslininkai. Priešingai – vis dažniau atsiskleidžia jos pozityvi įtaka mūsų sveikatai ir fizinei būklei. Kalba eina apie Paleo dietą. Kodėl verta jos laikytis?

Nesiaukojant

Palyginus su apribojančiomis dietomis, tokiomis kaip: belaktozė, begliutenė ar vegetariška dieta, Paleo atrodo kaip gyvenimo būdas nesiaukojant. Jeigu dievini mėsą, žuvį, jūrų gėrybes, daržoves, vaisius ar riešutus, tave neabejotinai pradžiugins faktas, kad gali ramiai valgyti šiuos produktus, ir tuo pačiu plonėti. Žinoma, kaip ir kiekvienoje dietoje, turime sumažinti potraukį saldumynams, nesveikiems gėrimams ir kepinių bei greito maisto gaminiams! Greitas maistas pagal Paleo dietą yra labiausiai kenksmingas mūsų organizmui. Kodėl?

Kaip atsirado Paleo dieta?

Mokslininkai tyrinėjantys mūsų protėvių mitybos įpročius nustatė, kad smarkiai perdirbtas maistas veikia mus neigiamai. Akivaizdžiai suprantama, kad paleolito laikais nebuvo nesveikų batonėlių, greito maisto restoranų, niekas nevalgė baltų, šaldytų bandelių ar kotletų pagamintų iš miltelių. Mūsų protėvius maitino gamta, todėl jie turėjo gerą sveikatą ir jiems negrėsė nutukimas. Paleo dieta atspindi tuometinį gyvenimo būdą. Ji rekomenduoja vartoti natūralius produktus, sveikus baltymus, riebalus ir vitaminus.

Kaip suplonėti laikantis paleo dietos?

Kiekvienas perėjęs prie paleo dietos patvirtins šį faktą, kad laikantis šios dietos įmanoma labai greitai suplonėti ir padidinti organizmo raumenų masę. Tai susiję su suvartojamu sveikų baltymų kiekių, kuris yra liesoje arba raudonoje mėsoje ir žuvyje. Taip pat venkime produktų, kurie nueina į mūsų klubus: pirkti saldumynai, grynas cukrus, kepiniai. Aktyvus gyvenimo būdas derinant su reguliariomis treniruotėmis duoda nepriekaištingą rezultatą.

Sveikatai

Paleo metodas yra puikus ir tiems, kas neplanuoja suplonėti, tačiau nori sveikai maitintis ir džiaugtis ilgaamžiškumu. Vis dažniau atsiranda pranešimų, jog ši dieta pozityviai veikia daugybę mūsų sveikatos aspektų. Viena iš įdomiausių hipotezių sako, kad paleo turi įtaką vaisingumui. Jeigu kalbame apie vaikus, jiems taip pat verta patiekti paleo maistą, tokiu būdu apsaugosime juos nuo maisto alergijų ir perdėto aktyvumo.

Paleo dieta, tai labai įdomi, ir iki galo neatskleista tema. Daugiau sužinoti apie paleo dieta – kuo ji ypatinga ir kaip ją taikyti, galite šiuo teksto pagalba

Parašykite komentarą