Ar kava yra sveika?

Dieviname jos sklandantį ore aromatą ir skonį, kuris nuo pirmo gurkšnio įkvepia gyventi. Kava, tai ne tik gėrimas, bet ir ritualas, kurį myli viso pasaulio tautos. Tačiau ar susimąstome, kokias savybes turi kava ir ar iš tikrųjų tai sveika mūsų organizmui? Kaip iš tiesų atrodo mitai, apie kuriuos nuolat kalbama žiniasklaidoje?

Kava ir širdis

Vienas dažniausių priekaištų dėl kavos gėrimo yra jos neigiamas poveikis mūsų širdžiai ir kraujospūdžiui. Asmenys, sergantys hipertenzija (padidėjęs kraujo spaudimas), turėtų atsisakyti kavos. Tai natūralu, nes kavos tikslas yra pažadinti mūsų kūną ir paspartinti kraujo cirkuliaciją, o tuo pačiu pakyla mūsų spaudimas. Todėl apsiniaukusiomis dienomis, kuomet akių vokai patys nusileidžia darbo metu, kava yra nepakeičiama. O kaip dėl širdies? Pasirodo, tai ką girdime šia tema žiniasklaidoje – tai mitas! Mokslininkų įrodyta, kad kavos gėrimas nesukelia širdies aritmijos ar insulto.  Taigi, kavą galima gerti, bet su saiku!

Kava ir kofeinas

Juodas gėrimas balinamas mažesniu arba didesniu pieno kiekiu, tai populiariausias kavos gėrimo būdas. Šios medžiagos poveikį pažino kiekvienas, kas bent kartą išgėrė puodelį kavos arba.. energetinį gėrimą. Pažadinimas, kuris pasireiškia po kofeino suvartojimo, yra vertas aukso. Ypatingai tuomet, kada kovojame su sudėtinga užduotimi ar mokslais. Tada ir atsitinka atvejai, apie kuriuos daug kalbama žiniasklaidoje: kad kažkas perdėjo kofeino ir jo širdis neištvėrė. Būtina atsiminti, kad net mažas kofeino kiekis (pvz. puodelis espresso) tai ilgalaikio poveikio medžiaga. Tokio dydžio dozė išlaikys mus susijaudinimo būsenoje net 12 valandų! Dėl to, rekomenduojama gerti kavą tik rytais. Tik jokiu būdu nevartokime kavos su energetiniu gėrimu ar batonėliu, kuriuose taip pat dažnai aptinkamas pagarsėjęs kofeinas.

Kava ir jos privalumai

Išskyrus anksčiau minėtą dievišką aromatą ir įspūdingą skonį, gera kava turi dar daug kitų vertingų mūsų organizmui elementų. Kaip jau žinoma, ji pagerina koncentraciją, bet ar būtume pagalvoję, kad taip pat teigiamai veikia mūsų trumpalaikę atmintį? Moksliškai patvirtinta, kad kavos gėrimas naudingas mūsų virškinimo sistemai, o tiksliau mūsų kepenims ir žarnynui. Jau seniai žinoma, kad po kavos suvartojimo pagreitėja medžiagų apykaita! Ilgus metus kava apaugdavo mitais ir legendomis, tačiau joks iš jų neišgąsdino ištikimų kavos gerbėjų. Be kavos būtų sunku gyventi ir laimei, suvokiame jos privalumus!

Parašykite komentarą